Son dakika! İstanbul ve İzmir merkezli 9 ilde Kafes operasyonu! Kırmızı bültenle aranıyordu

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya operasyonu X hesabından duyururken, 61 şüpheli şahsın gözaltına alındığını bilgisini paylaştı. 

Yerlikaya’nın verdiği bilgiler şöyle: 

İzmir’de kırmızı bültenle aranan Beratcan GÖKDEMİR’in liderliğini yaptığı organize suç örgütüne ve İstanbul’da ulusal arama kaydı bulunan Ferhat DELEN’in liderliğini yaptığı organize suç örgütüne karşı “KAFES-41” operasyonu gerçekleştirildi.

Operasyon sonucunda 9 ilde toplamda 61 şüpheli yakalandı! Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Başkanlığı koordinesinde, İstanbul ve İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüklerince yapılan çalışmalarda, suç işlemek amacıyla örgüt kurmak suretiyle ve suç örgütlerine silah temin eden şüphelilerin çeşitli suçlara karıştığı tespit edildi.

İşlenen suçlar arasında 2 cinayet, 2 kasten öldürme teşebbüsü, 11 kasten yaralama, çok sayıda silahlı çatışma, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma, tehdit, silahlı saldırı, ruhsatsız silah bulundurma, işyerlerini kurşunlama ve yağma gibi suçlar yer alıyor.

Operasyonlar sırasında 37 ruhsatsız tabanca, 5 av tüfeği ve çok sayıda mermi ile 3 çelik yelek ele geçirildi.

Kahraman polislerimizi tebrik ediyor, organize suç örgütlerine karşı gerçekleştirilen bu başarılı operasyonların devamını diliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x