Kaymakamlık, Feminist Gece Yürüyüşü’nü yasakladı; Beyoğlu ablukaya alındı, Taksim Meydanı polis bariyerleriyle kapatıldı

T24 Haber Merkezi

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde yapılacak Feminist Gece Yürüyüşü öncesi Beyoğlu polis ekipleri ve TOMA’lar tarafından ablukaya alınırken, Taksim Meydanı bariyerlerle kapatıldı. Kadınlar ve  LGBTİ+’lar  tüm engellemelere rağmen 21’incisi gerçekleşecek Feminist Gece Yürüyüşü‘ne çağrı yaptı. 

8 Mart Feminist Gece Yürüyüşü’nün 21’incisi; bu yıl başta İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere birçok ildeki meydanlarda yapılacak. İstanbul’daki yürüyüş, saat 19.30’da Taksim’de gerçekleşecek. 

Beyoğlu’na çıkan metro ve fünükiler hattı kapatıldı 

Her yıl gerçekleşen yürüyüşü Beyoğlu Kaymakamlığı’nın “Yürüyüş, toplumsal duyarlılıklar nedeniyle toplumun bir kesiminde infial uyandırabilir, toplumsal huzur ve barış bozulabilir” gibi gerekçelerle yasaklamasının ardından Şişhane ve Taksim metro istasyonları ile Kabataş füniküler Hhattı kapatıldı. 

TIKLAYIN | Beyoğlu Kaymakamlığı, Feminist Gece Yürüyüşü’nü yasakladı


Beyoğlu Kaymakamlığı sosyal medya hesabını kilitledi 

Yürüyüş ve etkinlikleri yasaklayan Beyoğlu Kaymakamlığı, tepkiler üzerine sosyal medya hesaplarını kilitledi. 

 

Ara sokaklarda kalabalık toplanmaya başladı

Taksim Meydanı polis bariyerleriyle kapatılmasının ardından, Cihangir’de ve Şişhane’de ara sokak ve kafelerde vatandaşların toplanmaya başladığı görüldü.

 
Fotoğraf: T24 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir