Kaybolan köpek 10 bin TL ödül ilanıyla bulundu

Meram ilçesine bağlı Lale Bahçe Mahallesi’nde oturan Seyit Mercan ve eşi Şerife Mercan’ın besledikleri Terrier cinsi ‘Fifi’ adını verdikleri köpek, 21 Temmuz’da müstakil evlerinin bahçesindeyken kayboldu. Çevrede arama yapan çift, köpeklerinin izine rastlamayınca çalındığını düşünüp polise gidip şikayetçi oldu. Çift, ardından da sosyal medya üzerinden “Köpeğimi bulana 10 bin TL ödül” ilanı yayınladı. İlanın yayınlanmasından birkaç saat sonra Ş.K. adlı bir kadın, yanında B.O. ile telefonla arayıp köpeği parkta bulduğunu, vaat ettikleri para ödülü karşısında teslim edebileceğini söyledi.

Mercan çifti, Meram İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme ve Araştırma Büro Amirliği ekipleriyle belirtilen adrese gitti. Köpek, Mercan ailesine teslim edildi. B.O.’nun çelişkili konuşmaları ve davranışları üzerine iki kişi şüphe üzerine gözaltına alındı.  Emniyetteki işlemlerinin ardından serbest kalan iki kişiden, ‘yaralama’ suçundan 7 kaydı olan B.O. hakkında ‘açıktan hırsızlık’ suçundan adli işlem başlatıldı.

“EVLADIM GİBİ BAKTIM’

Şerife Mercan, “Köpeği sahiplendiğimizde iki aylıktı. Geldiğinde çok bakımsızdı, tüyleri dökülmüştü. Veterinere götürdük ve gerekli tedavilerini yaptırdık. Bebek şampuanıyla duş yaptırdım, tüylerini taradım, temizledim. Aynı kendi evladım gibi baktım. Sabah, öğlen, akşam yemekleri düzenli verdim. Sürekli kontrol ederek bu hale getirmiştik ama maalesef, ‘Fifi’mizi çaldılar. Çok üzüldük. Kızlarım da her gün ağladı ama evimize geri döndü ve çok mutluyuz” dedi.

“ÖDÜLÜ VERİRSEN KÖPEĞİNİ GERİ VERİRİZ”

Köpeklerine ödül ilanı sayesinde kavuştuklarını belirten Seyit Mercan ise şunları söyledi:

”Köpeğimiz kulübesinden ve bahçeden başka bir yere gitmez. Kendisi kaybolmadı, kesinlikle bahçeye girip kulübesinden çıkarıp çaldılar. Kaybolduktan sonra iki gün psikolojimiz bozuldu ve polise gidip şikayetçi olduk. Çünkü bu tür cins köpekleri çalıp para karşılığı başka birilerine satıyorlar.  Polis araştırma yaparken sosyal medyadan ‘Köpeğimi bulana 10 bin TL ödül’ diye ilan yayınladım. Çünkü o şekilde çıkacağını biliyorum. İlandan sonra iki gün geçti ve sosyal medya üzerinden ulaştılar. ‘Köpeğin bizde köpeğini tarif eder misin?’ dediler. Tarif ettim. Boğazındaki tasmasına, ziline, rengine kadar. Daha sonra bana ‘Köpeğin bizde ama almak için başına koyduğun ödülü verirsen köpeğini geri veririz’ dediler. Ben de polis ekiplerine ulaştım. Onlar da operasyon düzenledi. Sonra ‘Fifi’mize kavuştuk.”  (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x