Cardano (ADA) Ekosistemindeki En Patlayıcı 3 Altcoin!

Cardano ekosistemi faaliyetlerle dolup taşıyor. Ve bunun üzerine inşa edilen çok kaliteli projeler var. Kripto uzmanı Lawrence Mike Woriji, en iyi 3 Cardano projesine ışık tutuyor.

İlk Cardano projesi: Coti Network (COTI)

COTI, Cardano’nun etkileyici kullanım alanlarına sahip projelerinden biri. “İnternetin Para Birimi” anlamına gelen bu platform, aynı zamanda en az değer gören projelerden. COTI, ucuz ücretlerle hızlı ve güvenli işlemleri kolaylaştırıyor. İşletmelerin, hükümetlerin ve kuruluşların kendi tokenlarını çıkarmalarına olanak tanıyor.

Dolayısıyla COTI, fintech alanına modern bir çözüm sunuyor. Alıcılar ve satıcılar için ödemeleri verimli hale getiriyor. Bu platform, aşağıdaki gibi geleneksel finans kavramlarını birleştiriyor:

 • Finansman.
 • Havale.
 • Sadakat programları.
 • Platformlar arası ödemeler DeFi kullanım durumları. Bu şekilde, ödemeleri basitleştirmek için blockchain kullanır.

Proje bir çok yönden hamle yapıyor

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Coti ayrıca banka hesapları ve Visa banka kartları da başlattı. Bu da finans dünyası ile kripto endüstrisi arasında bir bağlantı oluşturuyor. Ayrıca COTI, farklı ödeme modellerini destekleyen bir ödeme hizmeti olan COTIPay’i başlattı. Tüm bunlara ek olarak COTI, P2P ödemelerini de destekliyor. Cardano, COTI’ye şimdiden bir milyon dolardan fazla yatırım yaptı. Bu da projeye olan inancını gösteriyor. Bu proje aynı zamanda Cardano’nun en iyi tasarlanmış stablecoin’i olan DJED stablecoin’inin de arkasında. COTI ayrıca üzerinde tam kontrol sahibi olarak kendi stablecoin’inizi oluşturmanıza da olanak tanıyor.

COTI tokenı Trustchain, Ethereum ve BNB Chain üzerinde çalışıyor. Şu anda 0,04649 dolardan işlem görüyor. Dolaşımdaki arzı 1.219.255.922 COTI. Ayrıca, maksimum 2.000.000.000 COTI arzı var.

İkinci proje Minswap (MIN)

Her iyi ekosistemin iyi bir DEX’e ihtiyacı vardır. Örneğin, Ethereum’da Uniswap, Binance Blockchain’de PancakeSwap, Polygon’da QuickSwap ve Avalanche’de Trader Joe var. DEX’ler her kripto ekosisteminin temel taşıdır. Cardano’da DeFi faaliyetleri şu anda yükselişte. Minswap şu anda bu departmana liderlik ediyor. MinSwap, kripto piyasasında 1 numaralı likidite sağlayıcısı olmayı planlıyor. Bunu, farklı ekosistemlerden en iyi varlık havuzu modellerini tek bir protokole entegre ederek başarmayı planlıyor.

DeFillama’dan alınan veriler, Minswap’in Cardano’da en yüksek TVL’ye sahip olduğunu gösteriyor. Bu da ağdaki popülerliğinin bir kanıtı. Minswap, Cardano’nun en büyük DEX’i ve aynı zamanda en mobil dostu. Minswap, çoğu DEX’e göre çeşitli avantajlara sahip. Örneğin, her DEX’in bir fırlatma rampası yoktur. Ancak Minswap, Cardano’daki DeFi projeleri için Launch Bowl başlatma alanına sahip. Minswap, kullanıcıların düşük ücretlerle varlık ticareti ve takası yapmasına olanak tanıyor.

Projeni ön plana çıkan yönleri

Minswap ayrıca iyi oranlar sunan bazı havuzlara ve çiftliklere sahip. Minswap’in Cardano’da TVL açısından lider proje olması, onu dikkate almak için iyi bir neden. Ayrıca, topluluğa ait. Ve bu şekilde kalmak için çok çalışıyor. Projenin tokenomik yapısı, ADA kullanıcılarının onu sevmesinin bir başka nedeni. Tokenlarının yaklaşık %70’i Yield Farming’e gidiyor ve halka açık. İlginç bir şekilde, ekip yalnızca %10’unu alırken, %6’sı da DAO Hazinesi içindi. Minswap adil bir token dağılımına sahip. Aslında, bir süredir gördüğüm en şeffaflardan biri.

Minswap’in Babel ücret mekanizması, büyümesinin bir başka nedeni. Kullanıcıların ADA tutmalarına gerek kalmadan işlem ücretlerini diğer tokenlerle ödemelerine olanak tanıyor. Bir DEX olmanın yanı sıra, Minswap aşağıdaki hizmetleri sağlar:

 • Launchpad: Minswap’in launchpad’leri Cardano’daki yeni projeleri destekliyor. Topluluğa İlk Dex Tekliflerine (IDOS) erişim sunuyor.
 • Yield Farming: Minswap, likidite havuzu tokenlerini MIN token ile stake eden likidite sağlayıcılarını ödüllendiriyor.
 • Yönetişim: MIN token sahipleri, platformda gelecekteki teklifler için oy kullanabiliyor.

Son Cardano projesi Muesliswap (MILK)

MuesliSwap ilk merkezi olmayan Mueliswap Cardano üzerindeki ilk DEX. Minswap spot ışıklarının çoğunu almasına rağmen, Mueliswap hesaba katılması gereken bir güç olmaya devam ediyor. ADA kullanıcılarına akıllı sözleşme destekli bir ticaret platformu sağlıyor. Sunduğu hizmetlerden bazıları şunlardır:

 • Klasik Sipariş Defteri takasları.
 • Likidite havuzları.
 • AMM takasları.
 • Staking.
 • Çiftçilik.

Mueliswap ayrıca merkezi olmayan bir token fırlatma rampasına ve bir NFT pazarına sahip. Şu anda TVL açısından Cardano’daki en büyük 6. proje konumunda. Mueliswap’in MILK tokenı şu anda 4,39 dolardan işlem görüyor. Bu da ayı piyasasının en düşük seviyesi olan 0,49 doların yaklaşık 9 katı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x