Bitcoin Fiyatı Nereye Gidiyor? 5 Analist Tahmini!

Bitcoin fiyatı, Fed’in bilançosunu büyümeye devam ettiği hafta boyunca 30 bin dolar için güç topladı. Uzun vadeli yükseliş eğilimi daha baskın hale gelirken, bazı analistler boğa tuzaklarına karşı uyarıyor…

Tether CTO’su Paolo Ardoino, Bitcoin’in kolayca %140 yükselebileceğini söyledi

Ardoino, yeni bir CNBC röportajında, Bitcoin’in Kasım 2021’de ulaştığı ATH seviyesi olan 69.000 doları “kolayca yeniden test edebileceğini” söyledi. Ardoino’nun tahminleri, 30.000 doların altında işlem görmeye devam eden Bitcoin’in yükseliş eğilimini ifade ediyor.

Ardoino, “Bitcoin konusunda iyimserim. ATH seviyeleri olan 60 bin küsur dolarları kolayca yeniden test edebileceğini düşünüyorum. Bitcoin şu anda bence geleneksel finansal piyasalardan ayrılıyor. Bence içinde bulunduğumuz jeopolitik durum, içinde bulunduğumuz bankacılık sektörü durumu göz önüne alındığında, insanların korkmaya başladığını düşünüyorum” açıklamalarına yer verdi.

Başka bir yerde, trader Daan Crypto Trades, Bitcoin’in 28.000 dolardan düşüş ardından sahip olduğu düşük volatiliteye bakarak, “Şimdiye kadar CME kapanış fiyatı etrafında yavaş bir dalgalanma gibi görünüyor,” diye yazdı. Analiste göre “Geçen haftaki oynaklıktan sonra hafta sonu BTC’de çok fazla bir şey olmasını beklemiyorum.”

Daan Crypto Trades, CME Group Bitcoin vadeli işlem piyasalarının kapanış fiyatına atıfta bulundu; bu seviye, yeni hafta başlamadan önce volatilitenin artması veya düşmesi durumunda önemli hale gelebilecek bir seviye.

Analist, ek olarak, destek ve direnç çevirme seviyeleri olarak da işlev görebilecek emir defteri likidite alanlarını tanımladı. Aşağıdaki grafikte, Bitcoin likidite toplamak için test edebileceği teknik seviyeler yer alıyor.

Bitcoin fiyatı öne 30 bin dolara tırmanabilir

Diğer trader Crypto Tony ise tersine, boğaların daha derin bir geri çekilmeden önce 30.000 dolara yönelik bir saldırı için güç toplayabileceğini umuyordu. Bir projeksiyon grafiğinin yanında, “30.000 dolara kadar düşen hacme bir kez daha destek verin lütfen” diye belirten bir tweet attı. Analizlerin devamına göre:

Bu alandan sağlam bir ret bekliyorum. Tüm bu olup bitenler göz önüne alındığında, tek bir testle başarılı olmak pek mümkün görünmüyor.

Tasfiyeler ortadan kalkar

Bu arada tasfiye verileri, 25 Mart için toplam 5 milyon dolardan az olan kısa ve uzun tasfiyelerle birlikte, kısa zaman dilimlerinde volatilitedeki azalmanın boyutunu gösterdi. Buna karşılık, Coinglass istatistiklerine göre, 22 Mart’ta Bitcoin 120 milyon doların üzerinde pozisyonu tasfiye etti.

Yatırımcı duyarlılığını analiz eden Decentrader, spot fiyatın düşüş eğiliminde olduğu “oldukça basit” bir uzun/kısa oran artışı olarak tanımlanan şeyi gözlemledi.

Bitcoin fiyatı 90 günde 1 milyon dolara ulaşabilir

Eski Coinbase CTO’su Balaji Srinivasan’ın geçen hafta ortaya attığı bu tahmin, çoğu uzmana göre gerçek dışıydı. Tether CTO’su Paolo Ardoino, Bitcoin’in 90 günün altında 1 milyon dolara ulaşacağından şüpheli olduğunu söyledi.

Ardoino’ya göre, “Bu konuda biraz şüpheliyim çünkü dürüst olmak gerekirse, bunu ummazdım bile. Çünkü Bitcoin bu kadar yüksek bir fiyat seviyesine ulaşırsa, bu tüm ekonominin çökmesi anlamına gelir. İçinde yaşamak istediğimiz kelimenin bu olduğundan emin değilim”.

Teknik analizler Bitcoin fiyatı hakkında neler söylüyor?

Bitcoin fiyatı, Haziran 2022’de 15,4 bin dolara düştükten sonra yükselmeye başladı ve ters baş ve omuz formasyonun sağ omzunu oluşturdu. Bu, genellikle yukarı yönlü bir trendin tersine dönmesine yol açan bir yükseliş formasyonudur. Bu teknik formasyonun hedefi, formasyonun yüksek noktasının kırılma noktasına bağlanmasıyla hesaplanan 35 bin dolar.

Koparmadan sonra, fiyat 28.4 dolarlık küçük direnç alanında düşüyor. Bununla birlikte, 9 aydan daha uzun bir sürede oluşan modelle, çıkış sonrası hareket çok güçlü olabilir. Bu nedenle, fiyatın 28,4 bin dolarlık direnci kırması ve 32 bin dolarlık bir sonraki dirence ve 35 bin dolarlık baş ve omuz hedefini aşması bekleniyor. RSI, daha yüksek bir yükseklik oluşturarak ve 50’nin üzerinde olarak bu görüşü destekliyor.

Teknik analist David, en olası senaryoda, Bitcoin’in önümüzdeki dönemde yükselmeye devam edeceğini öngörüyor. Fakat, Bitcoin 24.000-25.000 dolar seviyesinin altına düşerse yükseliş görünümü geçersiz kalacak. Böyle bir durumda, modelin destek hattına 21,3 bin dolardan düşebilir ve ardından kırılabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir