Arbitrum’da (ARB) Hacker Uyarısı!

Yakın zamanda hızla popülerlik kazanan ARB için tehlike sinyalleri çalmaya başladı, hackerlar ARB dolandırıcılığı için harekete geçti.

Blockchain güvenlik şirketlerinin öne çıkan isimlerinden CetriK, 25 Mart tarihinde yaptığı bir duyuruyla birlikte ARB‘un Discord sunucusunda güvenlik saldırısı yaşandığını belirtti. ARB‘nin geliştiricilerinden birinin Discord hesabının hacklenmesi, sosyal medyada korku havası yarattı. Hesabın ele geçirilmesinden sonra yetkililer tarafından sahte paylaşlarımların olabileceği yönünde uyarılar yapıldı.

ARB için Güvenlik Duyurusu Yapıldı

ARB ekosisteminde çalışan kişilerden birinin Discord hesabının ele geçirilmesi, güvenlik konusundaki endişeleri de ardından getirdi. Kripto borsalarında listelenmesinden sonra da büyük ilgi gösterilen ARB, hackerların yeni hedefi haline gelmiş görünüyor. Sektörün popüler ismi, giderek ün kazanmaya devam ederken tehlikeleri de barındırmaya devam ediyor.

Kripto piyasasının yükselişe geçmesinden itibaren, sektördeki illegal olayarda tetiklenmiş halde. Son zamanlarda giderek artan fon saldırıları, sahte kripto siteleri, kripto cüzdan saldırıları kripto topluluklarını enideşeye düşürdü. ARB’deki devasa ilgiyi gören kripto saldırganları, bu taraftaki hamlelerini artırmış durumda. Yetkililer tarafından konuya dair uyarılar gelmeye devam ediyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*