1 – 7 Mayıs 2023 Haftalık Genel Bakış ve Burç Yorumları

Sabrı büyük olanın mükafatı mucize olur. AstrodehA 

Bu hafta Tutulma Sezonu’nun sonuna geldik. Cuma günü meydana gelen Akrep burcundaki Ay Tutulması, bazı büyük sonlar ve büyük başlangıçlarla hepimiz için sersemletici olacağa benziyor. Fırtınanın ortasında merkezimize tutunmak fırtınayı atlatmanın anahtarı olacak. Bilinçli olarak bırakmak bizi oyunun önüne geçirecektir. Evren bize bu büyük olayları hediye ettiğinde, sanki ayağımız tamamen gaza basmış gibi oluyoruz. Zaman şu anda kimseyi beklemiyor. Tabii ki, bunun bir Merkür gerilemesi sırasında olması gerekiyor değil mi? Karar vermek yeterince zor ama belki de bu bir lütuf olarak geliyor. İtmek ve zorlamak yerine, bıraksak nasıl olur? Bırak gitsin ve dizginleri başka bir şeyin almasına izin ver. Bu hafta kontrolü bırakmanın çok olumlu bir yanı var. Plüton haftanın başında geri gidiyor. Retro garip bir şey. Bir yandan gezegenin etkilerini köreltir, onu zayıflatır, öte yandan, söz konusu gezegenin enerjisini vurgular. Pluto, Akrep’e çok benziyor, bu yüzden bu hafta bir uyum var; Akrepte Ay Tutulması. Yine, dikkate alma çağrısı teslimiyet çağrısıdır. Gerçek gücümüz, yapabildiklerimizi kontrol etmeyi ve yapamayacaklarımızdan uzaklaşmayı seçtiğimiz anda yatıyor özellikle de önümüzdeki birkaç ay boyunca.

Venüs ve Neptün karesi Perşembe günü birbirlerinin tehlikeli dansını gerçekleştiriyor pembe gözlükler ve tatlı sözler potansiyelini yansıtıyor. Bir aşk denizinde sürüklenmek iyi ve güzel ama bunu yapıyorsak, en azından bir ayağımızı -hatta küçük bir parmağımızı -yere sağlam basmalıyız. Bu şekilde, fantezi sona erdiğinde hayal kırıklığından kaçınırız. Dedikleri gibi, ‘her güzel şeyin bir sonu vardır.’ Öyleyse, bu sonu muhteşem yapalım, olur mu?

Koç

Sevgili Koçlar, bu hafta değerlerinizi kontrol edin. Sizin için gerçekten önemli olan nedir? Bunu nasıl daha iyi iletebilirsiniz? Belki de artık size hizmet etmeyen bazı değerleri bırakmanın zamanı gelmiştir. Maddi koşullarınız hızla ve potansiyel olarak daha iyiye doğru değişiyor gibi görünüyor. Gücünüzü geri almanız, ama aynı zamanda ‘ben’ ve ‘biz’ arasında denge kurmanın bir yolunu bulmanız da önemlidir. Hiper-bağımsızlık veya tam karşılıklı bağımlılık, her ikisi de zehirlidir. Bir orta yol var. Kendinize karşı sabırlı olun. Bu dersleri öğrenmek için bu döngüyü iyi değerlendirin. 

Boğa

Cuma günü Ay tutulması karşıt burcunuzda gerçekleşse de yine de bir Dolunay.  Bu, Güneş’in  bu ayın yarısı  kendi burcunuzda olduğu anlamına gelir. Dolayısıyla bu sizi etkiler. Şu anda dünyanızdan ne siliniyor Boğa? Nerede konfor alanınızın dışına çıkmaya zorlanıyorsunuz? En iyi hayatınızı yaşayabilmeniz için geçmişteki veya günümüzdeki hangi ilişkilerin tasfiye edilmesi gerekiyor? Elbette, değişim korkutucu. Ancak Evren size bir erteleme sunar ve bu erteleme zamanıdır. Burcunuzda geri giden Merkür ile, seçimleriniz üzerinde düşünmeye teşvik edilirsiniz. Ve işler çok hızlı gelişiyorsa, bunun yerine tepkilerinizi düşünün.

İkizler

Venüs şu anda burcunuzda, İkizler bu sizler için nefis! Bu haftanın sonuna doğru, en iyi pembe gözlüğünüzü takmanıza neden olabilecek belirsiz Neptün ile karşı karşıya geliyor. Bu romantik merceklerle her şey çekici görünüyor. Herkes de öyle. Ancak, başkalarına şüpheden çok fazla fayda sağlıyor olabilirsiniz, İkizler. Bazı eski sağlıklı şüpheleriniz olsun. İnsanların kusurlu olduğunu ve hata yaptığını anladığınızda sizi koruyacaktır. Kendiniz bile bir performans sergilemekten ve elinizden gelenin en iyisini yapmaktan suçlu olabilirsiniz. Yine de, şimdi kozmik tavsiye gerçeğe dönüşmektir.

Yengeç

Tutulma Mevsimi her zaman içinin derinlere işleyen bir zamanıdır. Ay tarafından yönetildiğiniz için genellikle yolunuza çıkan güçlü değişimlerden ve katalitik değişimlerden kaçınamazsınız. Bu sefer kucaklayın Yengeç. Tutkunuzun peşinden gitmek ile gelir elde etmek veya ondan bir ödül almak arasındaki o tatlı noktayı bulun. Ya da, vermenin çok fazla olmadığından veya bir anlaşmazlık noktası haline geldiğinden emin olarak, ilişkilerinizde alıp verme üzerinde çalışın. İletişim, böylesine duygusal bir zamanda en iyi arkadaşınızdır. Onsuz, bocalarsınız. Daha zor anları atlatmak için iyi bir arkadaşın desteğini alın.

Aslan

Tutulmalar yöneticiniz Güneş’i içerdiğinden, sizi büyük şekillerde etkileme eğilimindedirler. Haftanın sonunda, temelleriniz muhtemelen altınızdan çekiliyor gibi hissedeceksiniz ve bu ilk başta rahatsız edici olabilir. Yine de, bunun Evrenden gelen bir doğru rota olduğunu anladığınızda (her ne kadar potansiyel olarak sarsıcı olsa da), bunun tekâmül etmeniz için gerekli olduğunu anlayacaksınız. Bazen, yürümemiz gerektiğini bildiğimiz yolda ilerlemek için küçük bir tekme gerekir. Mesleğiniz ilgi odağı olabilir. Gelmesi gereken ne varsa gelsin. Gitmesi gereken ne varsa bırakın gitsin.

Başak

Yöneticiniz Merkür, bu haftanın başında iletişimsel bir kavuşum görünümünde Güneş’e bağlanıyor. Başkalarının tam olarak neye inandığınızı bilmesini sağlamak her zamankinden daha kolay olacak. Değerlerinize bağlı kalmak için. Bakış açınızı kişisel bir bakış açısıyla paylaşmak için. Bu, her şeyin zahmetsiz olacağı anlamına mı geliyor? Pekala, şart değil. Ne de olsa Merkür geri gidiyor. Yine de, bu hafta hakkında, sonunda görüşlerinizi ifade etmenizi ve nasıl karşılandığı konusunda fazla endişelenmemenizi sağlayan bir şey var. Bu çok özgürleştirici değil mi? Emin olun. Bu entelektüel tavrınızı esnetin. İstediğinizi biliyorsunuz.

Terazi

Yöneticiniz Venüs şu anda oyunu kurallarına göre oynamıyor. Elbette, Cuma günü Jüpiter’e yardımcı olacak bir altmışlığı var, bu da ilişkilerinize büyüme ve zevk katıyor. Yine de, bir gün önce, Neptün’ün kafasını karıştırmakla oyalanıyor. Bu, her şeye bir cazibe katıyor; onu duman ve aynalarla kaplar, büyü yapar. Sürüklenmeye başladınız mı Terazi? Bunu akılda tutarak, baştan çıkarıcı ağınıza kimi soktuğunuz konusunda çok dikkatli olun ve tam tersi. Bu hafta parıldayan her şey kesinlikle altın değil, nasıl döndürürseniz çevirin. Dikkatli yaklaşın ve ateşle oynamayın.

Akrep

Buna hazır mısın Akrep? Elbette öylesin. Bu senin ilk rodeon değil, değil mi? Hayır. Bundan önce de burcunuzda birkaç tutulma oldu. Bu sadece aynı türden enerjinin bir devamıdır. Şu anda, özellikle Cuma günü, odak noktası tamamen sizin üzerinizde. İstediğiniz nedir? Hayatınız bu son birkaç ayda ve hatta geçen yıl ne şekilde değişti? Geleceğinize cesurca ve cesurca adım atabilmeniz için başka neler yapılması gerekiyor? Hepsinden önemlisi, gerçekten özgür olabilmeniz için geçmiş veya şimdiki, hangi ilişkilerin tasfiye edilmesi gerektiğini düşünün.

Yay

Yay burcu, bu hafta sizin için çift doz sonlar var. Unutmayın, dedikleri gibi, her kapanan kapının ardından, yeni bir kapı açılır, bu doğru, klişeler doğru. Yine de şu anda bu kapılardan hangisinin gerçekten çalıştığını göremiyor olabilirsiniz. Belki sıkıştılar ya da belki de yoklar. Bu tür olumsuz düşüncelere kapılmayın Yay. Her zaman yaptığınız gibi o gümüş yaşamı arayın. Önünüze çıkan bazı büyük hediyeler olduğunu biliyorsunuz ve tek yapmanız gereken yer açmak. Buna sahipsiniz.

Oğlak

Pluto’nun yavaş ve hantal yolunu burcunuza geri döndürmeye başlamasının zamanı geldi. Hemen değil ama yakında. Bu dönüşüm gezegeni Pazartesi günü geri hareket ederken, son on yılda ne kadar yol kat ettiğinizi düşünün. Evet, bu kadar uzun. Evrim geçirmişsin, değiştin. Kendinizi güçlendirdiniz. Bu ağır vurucudan korkmanıza gerek yok çünkü işi yaptınız. Belki yeniden gözden geçirilecek bazı temalar olacaktır, ancak bunu yarım kalmış işleri tamamlamak olarak ele alın. Sizi bekleyen çok fazla yaratıcılık, tutku ve aşk var. Almak için harekete geçin, hepsi senin Oğlak.

Kova

Evrim gezegeni Plüton, Pazartesi günü burcunuzda geri hareket ediyor. Baskı hissediyor muydunuz? Muhtemelen. Ama aynı zamanda çok da heyecan vericiydi değil mi? Belki de ne olacağına dair bir fikir edinmişsindir, bir tat almışsındır. Gücün tadı belki, dönüşümün tadı. Şimdi bir ara ver. Temellerinize odaklanın. Özel hayatınızı kamusal hayatınızla en iyi nasıl dengeleyeceğinizi düşünün. Hepimiz o tahterevallide yürümek zorundayız, bu yüzden olanları kişisel algılamayın. Evde veya profesyonel olarak kaldırılan her ne olursa olsun, bunun nedeni, alana ihtiyacınız olmasıdır. Büyük resmi anlamak için o ince, analitik zihninizi kullanın.

Balık

Eş yöneticilerinizden biri olan Neptün, Perşembe gününe kadar yıldızlı bir karede Venüs ile sarmalanmış durumda. Yine de Balık, tetikte olmalısın. Her şey göründüğü gibi değil, sınırlar aşılabilir, tatlı şefkatinizden faydalanılabilir. Bu sizin için yeni bir deneyim değil, ancak istismar belirtilerini tanımayı öğrenmeniz gerekecek. Muhtemelen bunu kastetmiyorlar, bu yüzden kötü niyet aramayın. Hepimiz bazen alırız. Manipüle etmekten hepimiz suçluyuz. Bağışlama anahtardır, ancak bu, şu anda uğraşmanız gerektiği anlamına gelmez. Cuma günkü Ay tutulması, gerçeğinizi konuşmanıza ve onu yüksek sesle konuşmanıza yardımcı olacak. Evet, Merkür retrosu olsa bile.

Gökler rehberimiz yolumuz ışık olsun.

Instagram 

YouTube

‘Bu makalede öne sürülen fikir ve yaklaşımlar tamamıyla yazarlarının özgün düşünceleridir ve Onedio’nun editöryal politikasını yansıtmayabilir. ©Onedio’

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*